tel. 516 348 436
tel. 534 784 784
adres / mapa dojazdu

PRAWO ODRĘBNEJ WŁASNOŚCI LOKALU

MAJĄTEK OSOBISTY CZY MAJĄTEK WSPÓLNY
Czy prawo odrębnej własności lokalu nabyte przez małżonka, któremu przysługiwało stanowiące jego majątek osobisty spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, należy do majątku osobistego tego małżonka czy do majątku wspólnego małżonków?


​Prawo odrębnej własności lokalu nabyte na podstawie ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych w brzmieniu obowiązującym przed nowelizacją dokonaną ustawą z dnia 19 sierpnia 2011 r. o zmianie ustawy o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego oraz ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz.U. z 2011 r. Nr 201, poz. 1180) przez pozostającego w małżeńskiej wspólności ustawowej członka spółdzielni, któremu przysługiwało stanowiące jego majątek osobisty spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, należy do majątku osobistego tego członka (art. 33 pkt 10 k.r.o.). Uchwała Sądu Najwyższego z dnia 22 kwietnia 2015 r., III CZP 13/15.

Opracowanie: Kancelaria Prawa Rodzinnego Paweł Stolarek adwokat, Radom 2015

keyword: Rozwód, Podział majątku, Prawo rodzinne
adwokat Radom podział majątku kancelaria adwokaci Radom

Kancelaria Prawa Rodzinnego

O NAS | PORADY ON-LINE | FAQ | CENNIK | FILIE | KONTAKT
Copyright 2014 Paweł Stolarek
Kancelaria Prawa Rodzinnegow Google+